top of page
logo_na_stronę_www_przezroczyste_v1.2.pn

KregoslupBezBolu.pl

DIAGNOSTYKA I TERAPIA
ZASADY 

TERAPIA MANUALNA i RUCHOWA

ZESPOŁÓW BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA

(ból miejscowy i ból promieniujący do ramion rąk, nóg, stóp, dyskopatia, przepuklina i wypuklina dysku - krążka międzykręgowego
(m-k), rwa kulszowa, rwa ramienna, kręcz karku) 

ból w okolicach łopatki często pochodzi od szyjnego odc. kręgosłlupa

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ  terapii realizowanej w ramach KregoslupBezBolu.pl jest poparta wynikami wieloletnich badań oraz praktyką kliniczną. Terapia jest realizowana zgodnie z procedurami diagnostycznymi i terapeutycznymi The McKenzie Institute International cechującymi się 98% trafnością diagnostyczną i adekwatnością stosowanej terapii do właściwej przyczyny bólu.

Terapia obejmuje następujące elementy:

 

1) Ocena/badanie - wywiad, badanie i ocena neurologiczna objawów, w tym lokalizacji, rodzaju bólu, jego zmienności i możliwych objawów towarzyszących (mrowienie, drętwienie itp.) Również w tej części zidentyfikowane zostają przesłanki wskazujące możliwość występowania ewentualnej poważnej patologii pochodzenia innego niż mechaniczne, co zaskutkuje skierowaniem do pogłębionego zdiagnozowania w tym z użyciem zaawansowanych metod diagnostycznych (RTG, rezonans magnetyczny, itp).

 

2) Terapia ruchowa/manualna - każdy zespół bólowy danego odcinka kręgosłupa wymaga zastosowania specyficznej procedury ruchowo/manualnej  adekwatnej do objawów i ich przyczyny. Wykorzystując informacje z oceny klinicysta poprowadzi Cię przez określone ćwiczenia. Jeśli Twój problem będzie niepodatny na ćwiczenia, fizjoterapeuta może stosować techniki manualne do czasu, w którym będzie możliwe samodzielne wykonywanie 
dedykowanego ćwiczenia.
Celem terapii jest jak najskuteczniejsza redukcja/eliminacja bólu poprzez działanie na jego źródło, w jak najmniejszej liczbie sesji. W ramach terapii otrzymujesz specjalne, precyzyjne, indywidualne ćwiczenie lecznicze wraz z harmonogramem stosowania w domu oraz poradę dotyczącą postaw i zachowań, których należy przestrzegać oraz tych, których należy unikać w okresie leczenia.

 

3) Profilaktyka - po uzyskaniu pełnej poprawy/eliminacji bólu otrzymasz dedykowany Tobie zestaw ćwiczeń, aby ograniczyć szanse wystąpienia nawrotów. Brak właściwej terapii przyczynowej bólu skutkuje dużym prawdopodobieństwem nawrotu - u ok. 90% niewłaściwie leczonych z czasem dochodzi do nawrotów. Dowiesz się, jak szybko radzić sobie z objawami w razie nawrotu, dzięki czemu będziesz w stanie pomóc sobie nie czekając na wizytę u fizjoterapeuty bądź lekarza.

Certyfikat The McKenzie Institute International

KregoslupBezBolu.pl

Mirosław Walusiak

mgr rehabilitacji ruchowej 

nr prawa wykonywania zawodu 4723

 - certyfikowany terapeuta - 
- The McKenzie Institute International -

www.mckenzieinstitute.org

Warszawa

tel. 730 093 420

tel. 22 354 69 95

biuro@kregoslupbezbolu.pl

UMÓW WIZYTĘ! NAPISZ LUB ZADZWOŃ!

tel. 730 093 420

tel. 22 354 69 95

email: biuro@kregoslupbezbolu.pl 

KregoslupBezBolu.pl

 • Śródmieście
  ul. Pokorna 2 

  (MDT MEDICAL- wejście od Inflanckiej 4, przy stacji metra Wa-wa Gdańska)
   

 • Praga Płd. 
  ul. Umińskiego 6 lok. D1
  (BELLDERMA lekarze specjaliści) 
   

 • Mokotów
   ul. Dolna 17/1
  (Concept Medica - wejście od ul. Konwiktorskiej) 
   

 • WIZYTY DOMOWE

MASZ PYTANIE?   
NAPISZ PONIŻEJ WIADOMOŚĆ I WYŚLIJ!

Twoje informacje zostały pomyślnie przesłane!

bottom of page